2.mistrák II.ligy, 10.10.2015

12.10.2015 16:48

V dalším kole II.ligy dorostenek naše děvčata zavítala, v sobotní odpoledne, na domácí hřiště dorostenek Baníku Ostrava (mimochodem „spadlých“ z celostátní I. dorostenecké ligy a momentálně kompletně hrajících divizi žen a zčásti i II.ligu žen!!!), na vynikající pažit na TJ Baník Radvanice…

Do utkání sice naše holky nastupují s nemalým respektem ze soupeře, ale chtějí hrát…. Sice inkasujeme jako první, již v 15-té minutě, kdy chybujeme v rozehrávce ve středu hřiště, soupeř získává až příliš snadno míč a skóruje z rychlého brejku. Do kabiny - na poločasovou přestávku - jdeme za docela lichotivého stavu skóre – pouhých 0:1 v náš neprospěch. Do druhé půle holky nastupují „slušně“ pokopané a také potlučené z docela tvrdé hry soupeřek, přesto si nepřipouští, že bychom měly být nějak výrazně poraženi. A prostě bojují dále… Tak trochu nás zklame i hlavní rozhodčí, když i nadále připouští hodně tvrdou hru domácích a zejména některé údery lokty rozhodně nepatří do kategorie fotbalu. „Korunu“ svému výkonu pan rozhodčí nasadí, když nemá dostatek odvahy a v 57-mé minutě (za stavu 1:0 pro domácí!!) neodpíská jasnou penaltu v náš prospěch, kdy byla na malém vápně soupeře "vzata" zezadu s míčem u nohy Nikča!!! Prakticky z protiútoku naopak inkasujeme druhý gól… Ještě 6minut před koncem držíme stav 0:2, pak však přichází několik chyb, odstoupení naší stoperky (díky zranění) a domácí se tak dočkají završení svého tlaku, navíc i jedna z branek padne po jasném postavení mimo hru. Konečných 0:6, je nakonec – zejména vzhledem k výkonnosti a celkovému vývoji hry – asi docela spravedlivých. I když nebýt posledních slabších 6minut….

Na place se objevily: v brance Lucka, v poli: Adél, Katka, Sabina, Terka, Dáda, Anet, Baru, Aňa, Terča, Nikča a střídají Verča a Natka

Zhodnocení našeho výkonu: Holky opět - stejně jako v utkání s Heršpicemi - podávají výkon na hraně svých možností a zejména z hlediska psychického i daleko za hranou únosnosti. Že se nám dopředu moc nedaří hrát, není ani tak naší neschopností, ale naopak daleko vyšší kvalitou zejména v individuálních hráčských činnostech jednotlivých hráček soupeře, které oproti našim holkám hraji fotbal již několik let!!! (naše děvčata v podstatě začínala na podzim roku 2014 a na hřišti je i nejedna, která začínala s fotbalem až v letošním roce, dokonce před pár týdny!!!). Z větší části bojujeme o míč na vlastní polovině a sporadické přechody na půlku soupeře nejsou z naší strany nijak obzvlášť nebezpečné. Nedostatků je spousta, ale bojovností se holky snaží je eliminovat a až do 74-té minuty (tj. 6minut před koncem utkání, hraje se 2x40minut) držíme více než lichotivé skóre 0:2, pak však chybujeme a zjevně dochází hlavně psychické síly, když musíme neustále odolávat tlaku soupeře....