3.mistrák II.ligy, 17.10.2015

19.10.2015 13:07

V sobotní dopoledne vyrážíme na další duel II.ligy dorostenek, tentokrát do Vítkovic.

Do bojů o ligové body zasáhly: v brance Lucka, v poli Sabina, Adél, Terka /C/, Sany, Anet, Baru, Aňa, Terča, Nikča, Dáda, dále střídaly Gabča, Verča, Natka, Niky a Marka

Bohužel již při rozcvičení se nám opět zraňuje Marka, která si opět lehce pochroumá jeden ze svých rozbolavělých kotníků a tak již od úvodu jsme lehce oslabeni, pokud k tomu přidáme i doma zůstavající Vendy (která má sádrovou dlahu na ruce), tak opět nejsme v ideální sestavě, jako mimochodem ještě ani jednou. Tak je asi na místě povzdech trenéra "kdy se tak stane a zda někdy vůbec..." No nic, s tím se musíme vyrovnat a s "chutí do toho"...

Na poměrně mokrém trávníku, přesto ve velmi dobré kondici, se naše holky vrhly na soupeře a hned od úvodních minut jsme více ve hře než soupeř. Důkazem toho jsou i střely směřující na soupeřovu branku. Již v 5-té minutě z plného běhu velmi dobře pálí Terča, domácí golmanka se sice zapotí, ale nakonec míč zkrotí ve svých rukavicích. V 16-té minutě přestřeluje Dáda branku domácích z přímého volného kopu. Dopředu se tlačí i soupeř a v 18-té minutě nastřeluje břevno naší "svatyně" - nutno říct, že i díky dobrému reflexu naší golmanky, která likviduje i následnou dorážku. V 25-té minutě Terka zatahuje míč a z úrovně velkého vápna pálí, avšak jen do náruče připravené brankářky. V 27-mé minutě se nedaří Adél dobránit soupeřku na rohu našeho malého vápna a ta prudkou přízemní střelou ke vzdálenější tyči nedává moc šancí ani naší brankařce Lucce.... Tak to je škoda... 1:0 pro domácí. Poločas.

Na úvod druhé půle, ještě než se děvčat rozkoukají, je to již 2:0 pro domácí, když ve 3-tí minutě druhé půle prochází středem hráčka soupeře přes 3!!! naše hráčky a neobtěžována, nesledována, prostě nedává nejmenší šanci Lucce v naší brance. Pak opět hrajeme více my: střela Terky jde vedle, Marka střílí také mimo tyče soupeřovy branky. V 51-ní minutě parádní kolmou uličkou vysunuje Marka Dádu, která jde sama z půlky hřiště. Bohužel sama je z takového úniku až příliš překvapena a trochu zbytečně a bezhlavě ze vzdálenosti cca 25m  střílí a nastřeluje jenom tělo brankářky... O čtyři minuty později se celá situace opakuje "jako přes kopírák", bohužel opět se stejným výsledkem!!!! V 60-té minutě - "snad by se chtělo říct do třetice" - opět úřaduje Dáda, ale opět ne dobře..., když míč do ideální střelecké pozice dává na Marku až příliš pozdě a je z toho jenom postavení mimo hru... V 65-té minutě se k sólu nadechuje Marka, ale míč si po cca 40m sprintu dává na dlouhou nohu a dobře vyběhnuvší brankářka domácích jej sbírá - sice s obtížemi, ale přece.V 67-mé minutě domácí naznaly, že našich pokusů již stačí a "zaúřadují" pro změnu oni, s tím rozdílrm, že po jejich centru padá gól. Bohužel jej střílíme my "vlastencem", avšak to při zpětném ohlédnutí asi bude málokoho zajímat.... 3:0. V 70-té minutě ještě jednou míč zatahuje po levé straně Terka, její střela z rohu velkého vápna, však není až tak nebezpečnou...

Hodnocení předvedené hry: Tak dnes to nebylo vůbec zlé a to opět v celku soupeře nastupují děvčata, která již pravidelně hrávají i Moravsko-slezskou ligu žen!!! Ale zpět k utkání a výkonu našich děvčat. Na zcela novém postu testujeme Sany a nutno říct, že krajní obrana jí svědčí a hlavně pro tým je daleko největším přínosem z postů, na nichž se objevila - získává míče, vyváží je a hlavně je účinnou brzdou útoků soupeře. Dále do utkání "naskakují" zcela nové hráčky - Gabča a Niky a taktéž nedávno začínající Verča a Natka - všechna děvčata dokázaly, že to s fotbalem myslí vážně a pravdou je, že se také na hřišti úplně neztratily, i když pohyb "s hrou" je opravdu náročný. Taktéž Aňa byla konečně více vidět... Velmi dobře si však vedly i všechny ostatní děvčata (viz individuální hodnocení níže). Výhrady bych měl snad jen k Terči, kde nám výkon jaksi stagnuje a Nikči, kde je nutno být důraznější a souboje více dohrávat. Nutno je ocenit i hráčky středu hřiště - Anet, Terku, Dádu a Adél, které odvedly opravdu hodně "takové té černé práce - bojovnosti, sbírání a vyvážení míčů, jejich rozehru bez většího individuálního se prosazení směrem dopředu", avšak o to více potřebné pro tým. Zejména Anet toho v dnešním stylu hry - se třemi záložníky (navíc dnes jsme celé utkání odehrály na 3útočníky!!!) - "zmákla" opravdu hodně. Zmínit je také třeba výkon naší brankářky Lucky - tam je prostě stále více vidět, že golamnské tréninky mají svůj přínos a Lucka začíná mít větší jistotu a přidává další dobré činnosti: výběhy, výkopy, atd. Poslední, kdo si zaslouží ještě zmínku, je Marka, která i přes opětovný problém s kotníkem (vzniklý při rozcvičení) prostě na střídačce nevydržela a nejen chtěla, ale i šla holkám několikrát pomoct do pole a bylo to hodně znát...

Individuální hodnocení:

Lucka - více mluvit, holky Tě potřebují a MUSÍ slyšet, zlepšit odkpoy ze země, "více života"

Adél - hra ze zadu velmi dobrá, nutno zlepšit rozehru míč při jeho vyvážení

Sany - dnes opravdu výborné, ač na zcela novém a pro Tebe neznámém postu, tak OK

Sabina - zlepšit rozehru míče (i z autu), zejména míče dozadu na střed hřiště "jsou smrtelné", obranná činnost dobrá, pohyb po hřišti OK, komunikace na úrovni bránění také OK, při hře musí být pohyb - nelze se smíčem zastavit a vymýšlet, co dál

Terka - nasazení, bojovnost příznačné pro správného kapitána týmu, tah směrem dopředu super, ale pozor na otevírání prostoru při opuštěné svého postu

Anet - dnes opravdu naběháno víc než dost, práce ve středu pole super, někdy to chce dříve rozdat míč, je jasné, že sil na výpady směrem vpřed dnes prostě již tolik nebyly

Baru - nějak se poslední dobou trápíš, není to ono, možná trochu zpět "nohama na zem", na přihrávky více přitlačit, využívej více narážeček

Aňa - dnes konečně jsi byla vidět, i díky tomu, že se dařilo hrát více s míčem (dáno i soupeřem), ještě by to chtělo více spolupráce a zrychlit míče (nahrát, naběhnout, narazit si), i prostřídání Ti pomohlo

Terča - tak tady je to s výkonem jaksi směrem dolů (ale hlavu nahoru, výkyvy jsou normální), chce to hrát více s míčem "od nohy", do pohybu, nutno hrát svůj post

Nikča - nutné zvýšit důraz a dohrávat souboje (v záloze i a hlavně směrem dozadu), v útoku více roztahovat a dovolovat si "po lajně"

Dáda - velký hráčský potenciál - teď je potřeba jej rozvíjet a "vypilovat", dost univerzální hráčka, záloha + stoper OK, v útoku zkus vymýšlet více řešení a hlavně je používat

Marka - dynamika pohybu výborná, zlepšit cit pro míč, nebát se vzít situaci na sebe a jít do zakončení, při zatažení se "tlač" více do vápna nebo až brankové čáře a pak to chce "míč pod sebe"

Verča - velmi dobrý pohyb, bojovnost, herně s míčem to přijde (klídek, nepropadat panice! - vždyť jsi začala s fotbalem před ani ne měsícem), pro začátek odehraj svůj post

Natka - nasazení super, bojovnost OK, práce s míčem se postupně zlepší (nespěchej, vše potřebuje svůj čas - vždyť si také sotva před měsícem začala s fotbalem...)

Niky - více pohybu nutné, dobrá práce s míčem, nutno si míč dávat více do směru svého pohybu

Gabča - vstřebej zásadu "máme míč=hledám prostor ke hře, nemáme míč=musím si obsadit soupeře či zabojovat o míč, pokud je blízko", i při ztrátě míče musíš dohrát soupeř "co to jde" - i a hlavně zpět k naší brance, vše v pohybu, fotbal je hra, která je hodně "postavena" na pohybu bez míče