Přátelák 15.3.2015, naše UT

18.03.2015 14:00

Další přátelák si naše juniorky odehrály na "naší" umělce, opět v hracím formátu 5+1 proti - konečně - stejně nezkušeným juniorským hráčkám týmu Křoví.

Sestava: v brance Lucka, v poli Adél, Sany, Anet, Baru, Vendy, Marsy, Domča, Sabina, Terča

Hrálo se 4x20minut, s tím, že po druhé dvacetiminutovce byla  cca 15-ti min. pauza v kabině. Opět testujeme nejen herní posty jednotlivců, ale i složení jednotlivých herních řad a celých pětek. A i přesto se rodí první, jubilejní výhra juniorského týmu!!! a to nejen v utkání, ale i v pozápasových penaltách...

Tatran - Křoví 4:2 /2:1,1:0, 0:0, 1:1/, penalty: 5:4 /proměnily: Lucka, Sany, Terča, Baru, Sabina, neproměnily: Adél, Anet, Marsy, Domča, Vendy/

střelci branek: Vendy 2, Terča, Anet

Po zkušenostech z předchozího přáteláku z herního systému 2-1-2 zkoušíme tentokrát herní systém 2-2-1, samozřejmě v brance s Luckou. Nedá se říct, zda jej holky odehrály lépe, ale faktem je, že proti nám stály poprvé stejně "herně nezkušené" hráčky jako naše holky. Od úvodu utkání jsme tím, kdo více drží míč a má i více šancí ohrožujících branku soupeře, avšak zdání často klame.... Sice první střelu vysíláme my, ale Anet nedostane míč až do sítě soupeřovy branky. Za to vzápětí chybujeme v defenzívě a soupeř se překvapivě ujímá vedení. 0:1. Nicméně i nadále diktujeme tempo hry: střílí Adél - chyceno, přímák Vendy - míč až příliš zbrkle zahraný letí mimo tyče. V 11-té minutě Vendy doslova "obejde" vše, co ji stojí v cestě a nezadržitelně skóruje - 1:1. Vzápětí střílí Anet - míč je odkopnut, a po té i levačkou - vedle. Ke konci první dvacetiminutovky si opět zopakuje individuální akci Vendy a jdeme si odpočinout za stavu 2:1 pro nás.

Druhá dvacetiminutovka je o poznání vlažnější. Soupeř se k ničemu moc nedostává, Za to mi hned v úvodu hrozíme: Baru z přímáku trefuje branku, ale golmanka chytá. V 27-mé minutě nachází, dnes velmi dobře hrající Vendy, Terču, která si nenechá ujít příležitost ke skórování - a vedeme 3:1. V 31-ní minutě míč velmi pěkně napálí Baru a JE TO SPOJNICE břevna a tyče.....

Třetí "dvacítka" nás a naštěstí i soupeře nezastihuje v herní pohodě. V podstatě nedochází k ohrození branky ani na jedné straně, navíc zhruba prvních 8minut nejsme schopni ani pořádně zaútočit, naštěstí i soupeř je jaksi "utlumen". A holky si vybírají !útlumovou chvilku".

Poslední dvacetiminutovka je opět fotbalová - holky si asi potřebovali vydechnout... Bohužel je to soupeř, který se po naší chybě v obraně - propadlý míč, dostává do šance a snižuje na  2:3. Přesto holky "opět zvedají hlavu" a přebírají herní aktivitu. V 71-ní minutě se "utrhne" Marsy a její samostatná akce ještě nekončí úspěchem - střílí mimo tyče soupeřovy branky. O tři minuty později si míč na levé straně bere Anet a sama jej pěknou střelou uklidí tam, kam si všichni přejeme - do branky soupeře. Navyšujeme na 4:2. A takto utkání i končí.

Po poděkování si za utkání si to děvčata ještě "rozdávají" v takové miniodvetě  - pozápasových penaltách, v nichž si připisujeme další výhru.... Nu. co více si přát.

Sice je pořád, co zlepšovat, ale již se nám to na hřišti začíná TROCHU sehrávat. Přesto výborně, jen tak dál!!!!

Individuální zhodnocení:

Lucka - první krůčky v brance a hlavně pár posbíraných brankářských rad během tréninků se začínají projevovat, ještě více "života" a více mluvit, nebát se chytat - již víš jak na to, tak to "prodej",

Anet - na menším hřišti vcelku ve "svém" živlu, hýřila pohybem, ještě by to chtělo více spolupráce a možná více štěstí při střelbě,

Adél - obrana docela trápení, ve hře dopředu však ucházející, více odvahy při individuální hře a hlavně hrej dopředu!!! bez čekání na soupeře a přidej více druhů obcházení soupeře,

Sany - dnes asi chyběl jenom vstřelený gól k úplné spokojenosti, nicméně nutné zapracovat na výběru místa,

Baru - v obraně až příliš zbrklé - neboj se hrát i sama, v záložní řadě pěkný výkon, no a kdyby padl gól, tak velmi zdařilé vystoupení,

Vendy - individuálně velmi dobré, ale nutno hrát i s ostatními, avšak nesmí to být na úkor Tvého "vytracení se" ze hry!!!,

Marsy - živá v poli, chce hrát, ale míč dělá dost problémy - nutno více kontrolovat, avšak v době kdy byla na hřišti, tak svoji hrou vůdčí osobností - pochvala,

Terča - na to, že s námi začala trénovat teprve na konci ledna, tak dost dobré, pohyb ok, chuť hrát, jenom na postu obránce trochu nejisté, za to vepředu i vstřelený gól - bezva,

Sabina - podstatně se zlepšila, jenom ten míč tolik "nemlátit" z první, pokud se "udržíš" a hraješ s míčem tak to není tak zlé a jsi také přínosem, více "zklidnit" ruce a a někdy až nefotbalové "poskoky",

Domča - zatím pořád docela trápení, ruce i nohy dost nekoordinované - "nutno zklidnit", hodně "propadlých" i lehkých míčů (vepředu i vzadu), nutno se zaměřit na "něco udělat s míčem, nejen jej nechat kutálet", zlepšit přístu k míči