Přátelák 7+1 a miniturnaj doma s Kotvrdovicemi, 31.5.2015

02.06.2015 15:34

V domácí premiéře děvčata - dokonce poprvé na domácím trávníku - holky přivítaly hosty-holky z Kotvrdovic.... Hrálo se v herním systému 7+1 na 2x20minut a na půli hřiště a pro úplnost se po té sehrál i miniturnájek 4+1, samozřejmě na mením hřišti a 1x10minut, tři týmy, každý s každým.

7+1: Tatran - Kotvrdovice 3:2 /2:2/, branky daly: Terča 2, Anet

sestava: v brance Baru - Katka, Adél, Vendy, Domča, Dáda, Anet, Nikča, Terča, Sany, Marka

Sice se ujímáme vedení již v první minutě, kdy po zatažení míče Anet se prosazuje z následné náhry Terča, avšak po našich dvou velkých obranných chybách (ve 4-té a 10-té minutě, při obou "úřaduje" nedůrazem  a zlou rozehrou Adél), soupeř otáčí skóre ve svůj prospěch na 2:1. Holky však zvládnou do poločasu stav srovnat na 2:2, když se po samostatné akci středem hřiště prosadí Anet.

Ve druhé půli jsme, podobně jako v prvním poločase, ti co mají více míč na svých kopačkách a i více kombinují. Záhy se nám daří jít do vedení. To když v 27-mé minutě Terča vytahuje míč po pravé lajně, nahrává Adél, která si míč pěkně potáhne do střelecké pozice, ale trefuje jenom SPOJ pravé tyče a břevna soupeřovy branky, k odraženému míči se však dostává opět Terča a uklidí jej nekompromisně do sítě - 3:2. Další možnosti si sice vypracujeme, ale ani Domči, ani Terči , Anet, Dádě a Marce se nedaří navýšit skóre v náš prospěch. Z pozice trenéra-rozhodčího mi to připadá jakoby našim holkám bylo soupeře líto, tak to prostě raději neproměňují... Konečný výsledek - výhra o jedinou branku - tak ani zdaleka nevyjadřuje naši poměrně velkou převahu, zejména na brankové příležitosti...

... a po té následoval miniturnájek 3týmů (2stavíme my a jeden soupeř) v herním systému 4+1, kde naše děvčata opět "tahají za lepší konec" - naše týmy obsazují 1. a 2.místo.

Tatran-zelená - Kotvrdovice 2:0, branky: Anet, Adél

Tatran-oranžová - Kotvrdovice 2:1, branky: Domča, Terča

Tatran-zelená vs. Tatran-zelená 6:1, branky: Anet 3, Baru 3 - Terča

Individuální hodnocení - vychází z odehraného 7+1:

Baru - v brance zaskakuje za nemocnou Lucku a je to více než dobré, rozehry míče velmi dobré (jak nohou, tak rukou i ze hry), mluví na holky - moc dobře, sice chybí větší jistota v chytání rukama, ale za obdržené branky rozhodně nemohla (bohužel ani jim zabránit...), v poli (na kraji zálohy) odehráno taktéž dobře, možná se více tlačit do střelby a lépe "krotit" míč,

Vendy - dnes jaksi bez "šťávy", zcela chyběla chuť hrát vpřed, vůbec nebylo vidět její oblíbené vytažení míče a střelba bohužel také ne, no, není každý den "posvícení", přesto svůj post si odehrála zodpovědně a bez chyb; dokonce nezištně zaskočila i v brance a její včasné a reflexivní zákroky nás uchránily od pár obdržených gólů, tak za to "klobouk dolů",

Katka - tak tady se "rýsuje" kvalitní krajní bek, důraz ve hře na míč rozhodně nechybí, spousta vybojovaných míčů, pozor na rozehru směrem přes střed hřiště!!!, nutno zapracovat na konstruktivní a včasné rozehře obecně, neboj se hrát po lajně vpřed,

Adél - již je načase začít hrát s "větším zápalem", Tvoje "bohorovnost" a z pohledu cizího až laxnost (zejména při ztrátě míče) je až příliš znatelná, pozor na kličkování a ztráty míče "jako posledního hráče", více hraj s brankářem, v případě možnosti se neboj zakončovat,

Domča - jak v útoku, tak v obraně nutno pracovat na podstatně lepší práci s míčem, hlavně rychlejší a včasnějším řešením vzniklé situace, nesmíš se do daného řešení nechat donutit až tlakem soupeře, ale Ty vymysli, co se bude dále dít!!!!, když míč nenecháš jenom kutálet, ale vložíš se mu do cesty, je to hned o něčem jiném,

Anet - "jako ryba ve vodě", to je práce a pohyb ve středu pole, práce s míčem dobrá, ještě nutno zapracovat na vhodnosti řešení herních situací - kdy střílet, kdy nahrát, kdy hrát sama, kdy s ostatními...., pozor na přílišné stahování se, pak narušuješ herní rozestavení a po Tobě zůstává "díra",

Dáda - herně s míčem dobré, neboj se více prosazovat i sama, střílej, pokud je možnost, více projev svoji osobnost a ukaž spoluhráčkám, že "už taky něco svedeš" - a já vím, že ano,

Nikča - práce s míčem ucházející, třeba zlepšit pohyb a postavení na hřišti, na to, že jsi s námi sotva týden "i s cestou :-)", tak nebylo vůbec špatné, je třeba se více osmělit....,

Sany - po zranění poměrně slušný návrat na "plac" bez většího penza tréninků, nicméně zas tak moc jsi vidět nebyla, hlavně nesmíš stále "pronásledovat" míč, usměrni si jej, změň jeho směr, pracuj s ním více, více se soustřeď na samotnou hru, "ureguluj" své rušivé výkřiky,

Terča - vepředu odehráno velmi dobře, odbojováno, míče si umíš vybojovat, když přidáš nějakou tu práci s míčem, tak je to oparvdu dobré, přesto přidat zejména na "timingu" střelby a její pohotovosti, v obraně naopak nic moc - hodně propadnutých míčů, nedomluvy se spoluhráči,

Marka - v útoku velmi dobré, dobrá dynamika pohybu, dobré napádání a vybojování si míčů, třeba zapracovat na střelbě a lepším výběru míst pro ni, ve středu zálohy to nebylo až tak špatné - sice byl patrný "nezvyk z postu", ale s míčem obstojné a rozehra vcelku ucházející,

Peťa - děkuji za výpomoc, bohužel jen v brance soupeře, přesto díky...