Série přáteláků, Kotvrdovice, 1.5.2015

04.05.2015 14:20

V páteční „svátek práce“ jsme si v rámci pokračující přípravy zajeli poměřit síly a fotbalové umění se soupeřkami do nedalekých Kotvrdovic….

Tamní ženský tým se snaží, zejména s pomocí okolních klučičích týmů – kde hrají i děvčata, docela úspěšně dát dohromady taktéž juniorku. První měření sil naše děvčata s tímto týmem (i když notně doplněným již i děvčaty, která hrají za ženy v divizní soutěži) absolvovala na konci února v přáteláku na naší umělce – výsledek byl 1:5, dalším změřením sil a výkonnosti byl juniorský turnaj 21.3.2015 ve Vlkoši, kde již herně zdatně sekundujeme (výsledek utkání 1:1 a na penalty prohráváme 1:3). Pokračováním bylo nyní přátelské utkání na trávě v Kotvrdovicích.

Bojů o výsledky se zúčastnily: Lucka – Baru, Terča, Anet, Domča, Sabina, Adél a Sany

Hrajeme na „dvě části“:

1. 2x30minut, 7+1: Kotvrdovice – Tatran 1:2 /1:1/, střelci: Anet, Adél, na penalty vítězíme 1:2 (penalty proměňují: Sany a Domča a za zmínku stojí i to, že Lucka 5penalt!!! z 10 kryje a obdrží pouze 1gól) - překvapivě dobře odehrané (na herní systém, který holky doposud vůbec nehrály) s vítěznou dvojitou tečkou (jak v utkání, tak v penaltách)

Holky se od úvodních minut seznamují se zcela novým herním systémeme a herním rozestavením 2-3-2 a taktéž pomalu vstřebávají větší herní prostor (cca 1/2hracího travnatého hřiště). Ale to se daří tak dobře, že již v běžící 5-té mninutě si Anet "šteluje" míč a utěšenou střelou jej posílá za záda překvapené domácí golmanky (mimochodem domácím chytá přezkušená "legenda v brance" 63-letá Jana Matušková!!!). I nadále se holky snaží o atakování branky soupeře a soupeř zdatně oplácí. Pěknými akcemi se několikrát blýskne zejména Terča a Anet, jejich střely však bohužel míjí branku domácích. V 17-té minutě přece jenom inkasujeme, když na pěkně trefenou střelu zdálky již nedostane ani Lucka v brance. 1:1. Poločas. Zatím to není vůbec zlé. A to jsme část hráli jenom o 6 v poli - kvůli krátké indispozici jedné z našich hráček... Druhou půli holky začínají "jako přes kopírák" v kontextu s první půlí. V běžící páté minutě druhé půle (tedy 35-té) si míč pěkně z pozice obránce zatáhne na střed Adél a nezadržitelně skóruje. Vedeme 2:1. O dvě minuty jsme svědky krásné akce, když Baru "vysílá" Sany, ta zatáhne míč a dává jej "pod sebe" nabíhající Terči - její střela je však chycena... Nadále se pokračuje ve svižné hře na obou stranách s množstvím ohrození soupeřovy branky - ovšem ne zcela gólových. Za zmínku snad ještě stojí naše šance ve 60-té minutě, kdy z plného běhu pálí Sany, ale brankářka soupeře si s míčem dokáže poradit a zkrotí jej ve svých rukavicích. Do konce utkání se již nic podstatného neuděje, avšak fotbal je to docela pohledný - oboustranně. VÍTĚZSTVÍ JE NAŠE!!!!

Po utkání ještě dostávají domácí šanci na odvetu v podobě pokutových kopů. I tyto však, díky gólovým trefám Sany a Domči, vyhráváme - opět 2:1.

VÝBORNĚ - tak dnes z mého pohledu mají holky splněno, s tím také vstupují do druhé části měření sil.

2. 2x20minut, 5+1: Kotvrdovice – Tatran 2:7 /2:3/, střelci: Terča 2, i když jsme vedli již 2:0….., bohužel se u nás projevuje nedostatek, na poslední chvíli se omlouvajících, hráček – máme pouhé 2na střídání a až příliš krutě se nám také vymstí krátkodobá vypadnutí z koncentrace

Byť holky do dalších bojů "naskakují" s elánem a chutí hrát fotbal a dokonce se v 11-té minutě ujímáme vedení (když po rohu zakončuje Terča), které ještě o dvě minuty později navyšujeme na dvougólové - DOKONCE HLAVIČKOU opět Terči - tak jakoby to bylo vše!!!!! Po dvou chybách Sabiny a Baru (v rozpětí 2minut!!! - ve 14-té a 16-té minutě) inkasujeme a soupeř do konce poločasu stihne ještě skóre otočit ve svůj prospěch. To když naše snažení "korunujeme" další chybou (minutu před poločasem, v 19-té min.) Domči a pomalým výběhem Lucky - a je to 3:2 pro domácí..... V poslední minutě jěště nebezpečně pálí Terča, ale střela je chycena.

Nicméně do druhé půle holky opět vstupují s ofenzívními choutkami: Terča pálí vedle, Anetina střela je chycena. Pak však chybujeme při autu soupeře a dvě hráčky soupeře se řítí na osamocenou Lucku - 2:4. Přesto další naše střely "prší" na branku soupeře: střely Domči, Terči, Anet, Sany- vše chyceno, Terča míří vedle. Nedáš dostaneš, avšak až příliš krutě... Tak to byl následující obraz hry - naše chyba znamená 2:5, další 2:6. a další 2:7 - to vše v rozpětí 2minut!!!!! (34-té až 36-té)..... :-( Trochu krutá cena za tak krátké polevení v koncentraci, bohužel i takový je fotbal... Snad díky až překvapivé výhře domácích nám již nedají ani možnost odvety v penaltových rozstřelech - ty se nekopou...

Hodnocení na závěr:

Odehráno dobře, obzvlášť herní systém 7+1 na 1/2hřiště nasadil trenérovi "nejednoho brouka do hlavy". Poměrně vysoká prohra v systému 5+1, nám tak hlavu moc nezamotává - jako spíše opakující se výpadky v koncentraci  a paradoxně ve zcela stejných úsecích hry (vždy ve 14-16-té minutě první, resp. druhé půle???). Jako celku, týmu se začíná dařit komunikovat při hře a začínají se objevovat "osmělení se" v individuální hře a také herní prvky z tréninků, Lucka v brance začíná "být cítit" a začíná "promlouvat" k týmu....

Individuální hodnocenní:

Lucka - pár specializovaných tréninků a začíná se nám "vylupovat" paní brankářka, uvidíme jak to půjde dál, ještě třeba zapracovat na sebevědomí pří výbězích,

Adél - nutno být více v pohybu (fotbal není o stání vzadu), a vidíš, že když se rozběhneš a dotáhneš svoji akci, tak je z toho i gól!!! ;-)

Sabina - jenom touha, chuť a nasazení nestačí, třeba více - tyto bezesporu dobré vlastnosti - vyvážit ještě hrou s míčem!!! a lepší orientací na hřišti,

Baru - nutno více hrát s míčem, nebát se vzít odpovědnost na sebe, dohrávat akce,

Anet - "jako ryba ve vodě" na malém, nicméně stále pracuj na spolupráci se spoluhráči a snaž se je více využívat pro Tvoji/vaši hru :-)

Domča - pohyb, pohyb azase pohyb, dohrávat souboje a aktivně se zúčastňovat hry (o své vlastní úvaze), stát ani zdaleka nestačí!!!

Terča - tak takhle nějak by měla vypadat hra juniorky, snaha hrát, zkoušet kličky, přidat nějakou tu střelu, bojovat a být v pohybu, dnes super výkon, završený vstřelením hned několika gólů,

Sany - více se soutřeď na svůj výkon, "nerozhazuj se" zbytečnými výkřiky, vepředu nutno přidat více pohotovějších střeleckých pokusů a také nabízej míče spoluhráčům - oni nemohou stále hrát jenom na Tebe, ale zkoušej jim oplatit nahrávky do střeleckých pozic, výborný pohyb